BETNOVATE-CTM krem Haricen kullanılır

KULLANMA TALİMATI BETNOVATE-CTM krem Haricen kullanılır. Etkin madde: % 0.1 a/a oranında betametazon (valerat esteri halinde) ve %3 a/a oranında kliokinol Yardımcı maddeler: Klorokrezol, setomakrogol 1000, setostearil alkol, beyaz yumuşak parafin, sıvı parafin, sodyum dihidrojen, fosfat dihidrat, fosforik asit, sodyum hidroksit, saflaştırılmış su Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin içim önemli bilgiler içermektedir. o Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz. o Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. o Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz. o Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz. o Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

Bu Kullanma Talimatında: 1. BETNOVATE-C nedir ve ne için kullanılır? 2. BETNOVATE-C’yi kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler 3. BETNOVATE-C nasıl kullanılır? 4. Olası yan etkiler nelerdir? 5. BETNOVATE-C’nin saklanması Başlıkları yer almaktadır. 1. BETNOVATE-C nedir ve ne için kullanılır? BETNOVATE-C, bölgesel etki gösteren bir kortikosteroiddir. BETNOVATE-C, krem formunda, 15 ve 30 g’lık tüpler halinde bulunmaktadır. BETNOVATE-C, ikincil bakteri veya mantar enfeksiyonunun olduğu, şüphe edildiği veya beklendiği aşağıdaki durumlarda kullanılır; Egzema (iltihaplı bir çeşit deri hastalığı) Prurigo nodularis (şiddetli kaşıntı, döküntü ve kabartılara yol açan bir deri hastalığı), Sedef hastalığı (yaygın plaklarla seyreden tipleri hariç) Liken planus ve liken simpleks (deri, deri ekleri ve mukozaları etkileyen iyi huylu deri hastalığı) dahil nörodermatitler Seboreik dermatit (genellikle derinin yağlı bölümlerinde görülen iltihaplı ve kaşıntılı bir deri hastalığı) Temas duyarlılığı reaksiyonları Böcek sokması ve isilik Anal veya genital intertrigo (derinin kıvrım yaptığı ve birbirine temas ettiği yerlerde görülen sürtünmeden kaynaklanan dermatit) Dış kulak iltihapları.

Bir önceki yazımız olan ZYVOXID 600 mg film kaplı tablet Ağızdan alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arananlar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>