BRICANYL® Ekspektoran Şurup Ağız yoluyla kullanılır

KULLANMA TALİMATI BRICANYL® Ekspektoran Şurup Ağız yoluyla kullanılır. • • Etkin maddeler: 5 mL’lik her ölçekte 1,5 mg terbütalin sülfat ve 66,5 mg guaifenesin bulunur. Yardımcı maddeler: sorbitol, gliserin, sitrik asit, sodyum hidroksit, sodyum benzoat, disodyum edetat, sodyum sakarin, etanol, mentol, ahududu aroması ve deiyonize su.

Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir. • • • • • Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz. Bu ilacın kullanımı sırasında doktora veya hastaneye gittiğinizde bu ilacı kullandığınızı doktorunuza söyleyiniz. Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

Bu Kullanma Talimatında: 1. BRICANYL® Ekspektoran Şurup nedir ve ne için kullanılır? 2. BRICANYL® Ekspektoran Şurup kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler 3. BRICANYL® Ekspektoran Şurup nasıl kullanılır? 4. Olası yan etkiler nelerdir? 5. BRICANYL® Ekspektoran Şurup’un saklanması Başlıkları yer almaktadır. 1. BRICANYL® Ekspektoran Şurup nedir ve ne için kullanılır? BRICANYL® Ekspektoran Şurup, terbütalin ve guaifenesin ilaçlarını içeren ve ağız yoluyla kullanılan bir çözeltidir. Çözelti yutulmalıdır. BRICANYL® Ekspektoran Şurup solunum yolunu genişleterek nefes almayı kolaylaştırır. BRICANYL® Ekspektoran Şurup astımlı hastalarda veya diğer benzer durumlarda nefes daralması gibi belirtileri rahatlatmak için kullanılır. BRICANYL® Ekspektoran Şurup ayrıca solunum yolundaki balgamı yumuşatarak öksürüğü rahatlatır.

Bir önceki yazımız olan ZYVOXID 600 mg film kaplı tablet Ağızdan alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arananlar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>