RANTUDİL FORTE 60 mg kapsül Ağız yoluyla alınır

KULLANMA TALİMATI RANTUDİL FORTE 60 mg kapsül Ağız yoluyla alınır Etkin madde: Her bir kapsül 60 mg asemetazin içerir. Yardımcı maddeler: Jelatin, laktoz monohidrat, magnezyum stearat, sodyum dodesilsülfat, silikon dioksit, talk, kırmızı demir oksit (E172), sarı demir oksit (E172), titanyum dioksit (E171).

• •

Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir. • • • • • Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz. Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz. Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

Bu Kullanma Talimatında: 1. RANTUDİL FORTE nedir ve ne için kullanılır? 2. RANTUDİL FORTE’yi kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler 3. RANTUDİL FORTE nasıl kullanılır? 4. Olası yan etkiler nelerdir? 5. RANTUDİL FORTE’nin saklanması 1. RANTUDİL FORTE nedir ve ne için kullanılır? RANTUDİL FORTE, alüminyum blister ambalajda 20 veya 30 kapsül içeren bir üründür. RANTUDİL FORTE, etkin madde olarak asemetazin içerir. Asemetazin, iltihap giderici (anti-inflamatuvar), ağrı kesici ve ateş düşürücü etkilere sahip steroid olmayan anti-inflamatuvar (NSAİ) bir ilaç grubuna dahildir. Aşağıdaki durumların tedavisinde kullanılır: • • Eklem iltihabı ile görülen romatizmal hastalık (romatoid artrit) kronik bir cilt ve tırnak hastalığı olan sedef hastalığıyla (psöriyazis) birlikte görülen iltihabi eklem hastalığı (kronik psöriatik artrit)
1

• • •

Özellikle büyük eklemlerin ve omuriliğin dejeneratif eklem hastalığı ile görülen akut iritasyon (aktif artrozlar, spondilartroz) Ankilozan spondilit (özellikle omurga eklemlerinde birleşme ve hareket kaybı ile görülen romatizmal bir hastalık) Gut krizi (Zaman zaman ani şekilde ortaya çıkan, sıklıkla ayak baş parmağındaki iltihapla kendini gösteren, eklemler üzerinde ileri derecede ağrıya, duyarlılığa, kızarıklığa ve şişkinliğe neden olan eklem iltihabı.) Eklem çevresindeki yumuşak dokunun iltihabi hastalıkları (tendinit, tenosinovit, bursit) Bel ağrısı (lumbago) ve siyatik ağrı. Ameliyat sonrası görülebilen inflamasyon, şişkinlik ve yumuşak doku hasarı Yüzeyel kan damarlarının (tromboflebit) ve diğer toplardamarların (vaskulit) iltihabi durumları

Bir önceki yazımız olan COPEGUS ROCHE 200 mg film kaplı tablet Ağızdan alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arananlar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>