VENEGIS XR 37,5 mg Uzatılmış Salımlı Sert Kapsül Ağızdan alınır

KULLANMA TALİMATI VENEGIS XR 37,5 mg Uzatılmış Salımlı Sert Kapsül Ağızdan alınır • Etkin madde: Her bir uzatılmış salımlı sert kapsül 37,5mg venlafaksin’e eşdeğer 42,42 mg venlafaksin hidroklorür içerir. • Yardımcı maddeler: Mikrokristalin selüloz, sodyum klorür, etilselüloz, talk, dimetikon, potasyum klorür, kopovidon, susuz koloidal silika, ksantan zamkı, sarı demir oksit, eritrosin FD ve C Kırmızı 3, indigo karmin FD ve C Mavi 2, titanyum dioksit, jelatin.

Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir. • • • • • Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz. Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz. Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

Bu Kullanma Talimatında: 1. 2. 3. 4. 5. VENEGIS XR nedir ve ne için kullanılır? VENEGIS XR’ı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler VENEGIS XR nasıl kullanılır? Olası yan etkiler nelerdir? VENEGIS XR’ın saklanması

Başlıkları yer almaktadır. 1. VENEGIS XR nedir ve ne için kullanılır? Karton kutuda 28 kapsül şeklinde sunulmaktadır. Sert jelatin kapsül, başlık rengi turuncu, şeffaf gövde renksizdir. Kapsüllerin üstünde herhangi bir işaret yoktur. VENEGIS XR uzatılmış salım formülasyonunda etkin madde olarak venlafaksin hidroklorür bulunur ki selektif noradrenerjik-serotonerjik geri alım inhibitörü diye bilinen bir ilaç grubuna dahildir. Bu ilaç grubu, depresyon tedavisinde kullanılan yeni tür ilaçlardandır.

VENEGIS XR 37.5mg Uzatılmış Salımlı Sert Kapsül

Bir önceki yazımız olan COPEGUS ROCHE 200 mg film kaplı tablet Ağızdan alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arananlar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>