WELLBUTRIN XL 300 mg Yavaş Salımlı Film Kaplı Tablet Ağızdan alınır

KULLANMA TALİMATI WELLBUTRIN XL 300 mg Yavaş Salımlı Film Kaplı Tablet Ağızdan alınır. Etkin madde: Bupropiyon hidroklorür Yardımcı maddeler: Polivinil alkol, gliseril dibehenat, etil selüloz, povidon, makrogol, metaakrilik asit etil ekrilat kopolimer dispersiyon (Eudragit L30 D–55), silikon dioksit, trietil sitrat, E132, E110, E129 ve E172 içeren Siyah Baskı Mürekkebi (Opacode S-1-8090 veya Opacode S-1-17805). Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir. • • • • • Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz. Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde bu ilacı kullandığınızı doktorunuza söyleyiniz. Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

Bu Kullanma Talimatında: 1. 2. 3. 4. 5. WELLBUTRIN XL nedir ve ne için kullanılır? WELLBUTRIN XL ’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler WELLBUTRIN XL nasıl kullanılır? Olası yan etkiler nelerdir? WELLBUTRIN XL ’in saklanması

Başlıkları yer almaktadır. 1. WELLBUTRIN XL nedir ve ne için kullanılır? • • WELLBUTRIN XL Yavaş Salımlı Film Kaplı Tablet 300 mg bupropiyon hidroklorür içerir. WELLBUTRIN XL Yavaş Salımlı Film Kaplı Tablet kremsi beyazdan açık sarıya değişen renklerde olan yuvarlak tabletler halindedir. Tabletlerin bir yüzünde siyah renkli mürekkeple yazılmış GS5YZ baskısı bulunmaktadır. Tabletler 30 film tablet içeren şişeler içerisinde bulunur. Şişeler, desikant bir kutucuk içeren, ısıya dirençli bir membranla kaplı, çocukların açamayacağı bir kapağı olan, beyaz renkli, opak, yüksek dansiteli polietilen yapıdadır. WELLBUTRIN XL, antidepresan olarak bilinen bir ilaç grubuna dahildir. WELLBUTIN XL beyinde bulunan ve duygudurumunuzu düzene soktuğuna inanılan noradrenalin ve dopamin adlı kimyasal maddelerle etkileşime girerek çalışır. WELLBUTRIN XL, majör depresif bozukluk tedavisinde kullanılır.

Bir önceki yazımız olan COPEGUS ROCHE 200 mg film kaplı tablet Ağızdan alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arananlar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>